Anna Mills
Anna jest założycielką Akademii. Ukończyła Podyplomowe Studium Trenerów Grupowych w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz Filologię Angielską na Uniwersytecie Warszawskim. Jest certyfikowaną trenerką Porozumienia Bez Przemocy (PBP). Od 2001 roku wykorzystuje PBP w życiu osobistym i zawodowym. Miała okazję uczyć się metody NVC od jej twórcy, Marshalla Rosenberga.
Wspiera rozwój trenerów NVC w Polsce, wykształciła wielu konsultantów, coachów i trenerów stosujących tę metodę w pracy zawodowej. Od 2003 roku prowadzi warsztaty i szkolenia, skupiając się na metodzie Porozumienia Bez Przemocy jako świadomości życia codziennego.
Prowadzi warsztaty otwarte, szkolenia dla organizacji i firm (Raiffeisen Polbank, Citibank, Nokia, Siemens, ING Bank Śląski, PARP) oraz sektora edukacji. Ma doświadczenie w pracy w wielokulturowym kontekście (prowadziła szkolenia w Polsce, Francji, Niemczech, Grecji, Korei, Australii, USA). Prowadzi też cykle szkoleniowe z mediacji NVC we Włoszech.
W ostatnim czasie jej zainteresowania zawodowe obejmują wspieranie rozwiązywania konfliktów poprzez mediacje, szkolenia typu train the trainer. Jest certyfikowaną nauczycielką mindfulness i prowadzi szkolenia z uważności i redukcji stresu metodą MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction Course). Odpoczywa tworząc ceramikę.
Joanna Berendt
Joanna jest akredytowanym coachem ACC ICF (International Coach Federation), mediatorką NVC, a od 2014 również certyfikowaną trenerką NVC. Specjalizuje się w NVC, coachingu zorientowanym na rozwiązania i potrzeby, coachingu systemowym i mediacjach.
Ma ponad 10 lat doświadczenia w międzynarodowych korporacjach z branży finansowej na stanowiskach menadżerskich. Tytuł magistra zdobyła na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego (2000). Studiowała również w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, na Uniwersytecie w Poczdamie a także ukończyła studia podyplomowe z zakresu zarządzania w Szkole Głównej Handlowej.
Porozumieniem Bez Przemocy zajmuje się od 2009 roku. Pracuje indywidualnie i grupowo, z biznesem oraz rodzicami oraz nastolatkami. Od 2008 współpracuje również z Youth Business Poland jako mentor i coach, wspierając młodych przedsiębiorców w rozwoju i skutecznym prowadzeniu własnych biznesów. Od 2013 Członek Zarządu Fundacji Nowych Możliwości Equante.
Współprowadzi trzy blogi związane z NVC: dla liderów i menadżerów Przywództwo z empatią, z bajkami o empatii Przyjaciele żyrafy oraz o budowaniu relacji rodzic-dziecko Dogadać się z dzieckiem. Jest współautorką książek i publikacji inspirowanych coachingiem i Porozumieniem Bez Przemocy: „Dogadać się z dzieckiem. Coaching, Empatia, Rodzicielstwo”, „Przyjaciele Żyrafy. Bajki o empatii”, „Harmonia w życiu prywatnym i w biznesie” oraz „Coaching Katalizator Rozwoju Organizacji”.
Monika Panas
Monika jest akredytowanym coachem ACC ICF (International Coach Federation), dyplomowaną trenerką i mediatorką. Specjalizuje się w warsztatach NVC z umiejętności liderskich, coachingowych i mediacyjnych. Szkoli też trenerów i coachów. Pracuje indywidualnie i grupowo w coachingu zorientowanym na rozwiązania i potrzeby. Jest specjalistą od budowania współpracy i porozumienia w sytuacjach trudnych lub konfliktowych.
Ukończyła studia ekonomiczne (Szkoła Główna Handlowa i Goethe-Universitat Frankfurt) oraz lingwistyczne (Uniwersytet Warszawski).
Ma kilkanaście lat doświadczenia jako praktyk biznesu w międzynarodowym i wielokulturowym środowisku korporacyjnym. Przez wiele lat związana z Business Controllingiem i grupą IKEA - na stanowiskach menadżerskich (grupy zarządzające na poziomie regionów Europy oraz zarządy spółek IKEA w Polsce) oraz jako leadership mentor, coach i trener. Wyspecjalizowała się w zarządzaniu zmianą i zarządzaniu konfliktem. Jako globalny coach grupy IKEA prowadziła executive coaching z menadżerami w różnych częściach świata. Wdrażała programy rozwojowe dla liderów w Polsce i Europie.
Dzięki wykształceniu metodyczno-pedagogicznemu pracowała również z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi jako nauczyciel języków obcych.
Ma za sobą projekty w różnych branżach biznesowych, w administracji, szkołach i uczelniach, w kulturze oraz organizacjach pozarządowych.