Szkolenia jednorazowe

WPROWADZENIE DO MEDIACJI w oparciu o NVC

 

15 stycznia 2019 godziny 9.30-16.30

Zapraszamy na jednodniowy warsztat który przybliży model mediacji w oparciu  Porozumienie bez Przemocy. W czasie tego warsztatu będą Państwo mieli okazję poznać podstawy PBP oraz zastosowania tego podejścia w rozwiązywaniu konfliktów. Wykonamy szereg ćwiczeń mediacyjnych, poznamy 9 umiejętności mediatora i przećwiczymy część z nich. Będzie okazja do zadania pytań i dowiedzenia się więcej o 9 miesięcznym Kursie Mediacji NVC.

Szkolenie poprowadzi Anna Mills

Zajęcia odbędą się na Uniwersytecie SWPS przy ul.Chodakowskiej w Warszawie

cena 370 PLN

aby się zapisać:

1. dokonaj wpłaty: Anna Mills: 34114020170000430208561112

2. wypełnij formularz zgłoszeniowy

w razie pytań proszę dzwonić: 602496774

 

 

 

 

 

  • Wakacyjny kurs wyjazdowy w Galinach na Warmi 2018

 

  • Zapraszamy na wakacyjny warsztat NVC. Spotkamy się na tydzień w przepięknych Galinach na Warmii. Będzie to okazja do połączenia aktywnego wypoczynku w komfortowych warunkach z warsztatami NVC. Postanowiłyśmy zorganizować ten wyjazd w hotelu w Galinach ponieważ znamy to miejsce i mamy stąd ciepłe wspomnienia. Wokół piękne krajobrazy, pyszne jedzenie, rodzinna atmosfera i wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. W Galinach można jeździć konno, rowerem, pływać kajakiem, grać w tenisa, bawić się wśród zwierząt albo spacerować w ciszy wśród przepięknej przyrody. Między śniadaniem a obiadem poprowadzimy 3,5 godzinne warsztaty NVC, a po południu będziemy na wakacjach z rodziną. Dla osób towarzyszących istnieje możliwość skorzystania tylko z pobytu, jeśli nie są zainteresowane warsztatami. Dla dzieci w wieku 4-12 lat istnieje możliwość zorganizowania opieki na czas przedpołudniowych warsztatów.
    Planujemy aby grupa warsztatowa miała około 20 osób i zakładamy że wielu z Was przyjedzie z rodzinami i dziećmi.W czasie pięciu dni warsztatów planujemy przedstawić podstawy Nonviolent Communication i ćwiczyć zastosowanie na przykładach uczestników.
    Chętni będą mogli skorzystać z dodatkowych porannych zajęć jogi i mindfulness które poprowadzi Ania lub wieczornych rozmów z OląPierwszy dzień:Przyjazdy 26.08 od godziny 14:00
    18:30 – kolacja
    Po kolacji spotkanie integracyjneRamowy plan dnia 27.08 – 31.08:Przed śniadaniem zajęcia jogi lub mindfulness dla chętnych
    8.00 – 9.00 Śniadanie w formie bufetu
    9:30 – 12:30 Warsztaty NVC
    13:00 – 14:30 obiad
    Od 14:30 czas wolny, każdy spędza wedle własnych potrzeb i preferencji
    18:30 – kolacja
    20:00 – wieczorne spotkanie dla chętnychOstatni dzień 1.09 :
    8:00 – 9:00 – Śniadanie w formie bufetu
    Okazja do wypoczynku na miejscu
    wyjazdLokalizacja:
    Pałac i Folwark Galiny.Hotel mieści się w zabytkowych budynkach Pałacu z XVI w. i Folwark z XIX w.. Na miejscu znajduje się stadnina koni. Hotel otoczony jest 300 ha łąk, pól i lasów, malowniczymi stawami i wąwozami. To wyjątkowa lokalizacja wśród lasów i jezior Warmii. Podczas pobytu będziemy się cieszyć regionalną kuchnią oparta na własnych ekologicznych uprawach i lokalnych produktach.
    Hotel oferuje następujące atrakcje:
    Jazda konna – dla osób początkujących i zaawansowanych. Konie do nauki jazdy są spokojne, odpowiednio wyszkolone i właściwie dobrane do wieku, wzrostu i umiejętności jeźdźca oraz do rodzaju treningu.
    Korty tenisowe – do Państwa dyspozycji oddajemy 2 profesjonalne korty o ceglastej nawierzchni. Udostępniamy także rakiety i piłki tenisowe.
    Ruska Bania – sprawdzony od wieków, naturalny i prosty rytuał przynoszący odprężenie ciału i radość duchowi.
    Masaże – błogi relaks i odprężenie ciała dla Pań i Panów.
    Wynajem rowerów – Galiny położone są na trasie Wschodniego Szlaku
    Rowerowego – GREEN VELO, a nasz hotel otrzymał rekomendację Miejsca Przyjaznego Rowerzystom.
    Wycieczki wozem wzdłuż rzeki Pisy i Szlakiem Trzech Stawów – każdy zakręt przynosi nową perspektywę, widoki zapierają dech, wiosna cieszy świeżą zielenią, a jesień spektaklem barw.
    Sprzęt wędkarski i stawy pełne ryb – wędkowanie to nie tylko świetna zabawa, ale także wspaniały relaks na łonie pięknej, mazurskiej przyrody.
    Spływy kajakowe – rzeka Łyna należy do najpiękniejszych i niezwykle urozmaiconych szlaków kajakowych Warmii. To niesamowita okazja do obcowania z naturą i obserwacji zwierząt. Sprzęt do nordic walking
    Boiska do koszykówki, siatkówki i piłki nożnej Pikniki, ogniska i warsztaty tematyczne.Nocleg w przestronnych pokojach 3-4 osobowych. Na miejscu dostępny jest parking strzeżony oraz internet bezprzewodowy.

    Warsztaty NVC

    Porozumienie bez Przemocy (Nonviolent Communication) to stworzone przez Marshalla Rosenberga podejście proponujące metodę komunikacji w oparciu o empatię i troskę dla każdego, niezależnie od jego przekonań i zachowania.
    NVC podkreśla wspólne dla wszystkich ludzi wartości i potrzeby, uczy jak używać języka w taki sposób, aby podczas wymiany uwypuklać dobrą wolę, a pomijać to, co prowadzi do utraty pewności siebie i obniżenia poczucia własnej wartości. Jednym z głównych założeń NVC jest przesłanka, że najlepszą motywacją do działania jest chęć wzbogacania życia, a nie strach, wstyd czy poczucie winy. Działania, których motorem jest chęć uniknięcia „kary”, wychodzące ze strachu, wstydu czy poczucia winy, przynoszą najczęściej skutki, które oddzielają nas od naszych wartości i satysfakcji, i których prędzej czy później żałujemy.
    NVC prowadzi do pogłębienia relacji poprzez zwrócenie uwagi na połączenie między spostrzeżeniem a uczuciem i potrzebą. Zamiast szukać przyczyny swojego samopoczucia na zewnątrz NVC kieruje naszą uwagę na to, co dzieje się w nas samych. Dzięki NVC można zdobyć umiejętności postępowania z najczęstszymi blokadami w komunikacji, jak żądania, stawianie diagnoz czy oskarżanie.

    Podczas pobytu proponujemy codzienną przygodę z NVC. Zajęcia będą prowadzone w formie warsztatowej, zachęcając do pracy z własnymi przykładami.

    Osoby prowadzące warsztaty NVC:
    Ania Mills
    Ola Bagińska

    Rezerwacja miejsca:
    FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY: https://goo.gl/forms/J4PxRj7BN4wkZfZi1

    Koszt wyjazdu: 2170 (koszt pobytu i warsztatów razem)

    w tym:
    Koszt 5 spotkań warsztatowych podczas wyjazdu – 850 PLN od osoby
    oraz
    Koszt pobytu 220 zł od osoby za dobę z wyżywieniem (1320 PLN)

    Koszty pobytu dla osób nie biorących udziału w warsztatach lub za dodatkowe dni:
    Koszt za osobę dorosłą: 220 zł/osoba/dobę z wyżywieniem
    Dzieci w wieku 3-12 lat: 110 zł/osoba/dobę z wyżywieniem
    Dzieci poniżej 3 roku życia, śpiące wraz z rodzicami: GRATIS Łóżeczko dziecięce: 30 zł/pobyt
    Płatne bezpośrednio do hotelu.

    Rezerwacja miejsca następuje poprzez wniesienie opłaty za warsztaty – 850 zł na konto:
    51 2130 0004 2001 0508 5519 0001
    Fundacja Świadomego Rozwoju

    Podczas pobyty w trakcie istnieje możliwość skorzystania z opieki dla dzieci w wieku 4-12 lat. Koszty zależą od ilości chętnych chcących skorzystać z tej opcji dlatego prosimy o informację w formularzu zgłoszeniowym

    ANNA MILLS
    Od 2001 roku wykorzystuje PBP w życiu osobistym i zawodowym. Miała okazję uczyć się metody NVC od jej twórcy, Marshalla Rosenberga.

    Jest jedną z najbardziej doświadczonych trenerów NVC w Polsce, wykształciła wielu konsultantów, coachów i trenerów stosujących tę metodę w pracy zawodowej. Od 2003 roku prowadzi warsztaty i szkolenia, skupiając się na metodzie Porozumienia Bez Przemocy jako świadomości życia codziennego.

    Prowadzi warsztaty otwarte, szkolenia dla organizacji i firm (Raiffeisen Polbank, Citibank, Nokia, Siemens, ING Bank Śląski, PARP) oraz sektora edukacji. Ma doświadczenie w pracy w wielokulturowym kontekście (prowadziła szkolenia w Polsce, Francji, Niemczech, Grecji, Korei, Australii, USA). Prowadzi też cykle szkoleniowe z mediacji NVC we Włoszech.

    W ostatnim czasie jej zainteresowania zawodowe obejmują wspieranie rozwiązywania konfliktów poprzez mediacje, szkolenia typu train the trainer. Jest certyfikowaną nauczycielką mindfulness i prowadzi szkolenia z uważności i redukcji stresu metodą MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction Course).

    OLA BAGIŃSKA
    Z wykształcenia psycholog, z zamiłowania trener. Od 9 lat aktywnie propaguje metodę Porozumienia bez Przemocy w Polsce (prowadzi i organizuje szkolenia oraz wydaje książki). Jest akredytowaną facylitatorką programu Esencje Kobiecości i Męskości oraz Certyfikowanym Trenerem NVC. Jest zaangażowana w praktykę i propagowanie metody Kręgów Naprawczych. Wspiera szkoły i przedszkola we wdrażaniu Porozumienia bez Przemocy – pracuje zarówno z dorosłymi zaangażowanymi w pracę placówki, jak i z dziećmi i ich rodzicami.

    Oferuje warsztaty, coaching, wsparcie w konflikcie, superwizje. Prowadzi warsztaty otwarte lub będące częścią dłuższych programów. Pracuje indywidualnie, wspierając ludzi w sytuacjach trudnych, konfliktowych lub tych, którzy poszukują sposobów na praktykę i integrację NVC. Jest współwydawcą książek o tematyce związanej z Porozumieniem bez Przemocy.

    Założona przez nią Fundacja Świadomego Rozwoju propaguje empatyczną komunikację od 2010 roku. Ola jest mamą 13-letniego Kacpra i 11-letniej Marty.

  • ZMIENIAJ ŚWIAT!  4 dniowy warsztat z noclegiem

     trenerki: Kathleen Macferran oraz Anna Mills

    Warszawa 7-10 maja 2018

    zapisy tylko do 12 kwietnia 2018 !

    Cena warsztatów: 990 PLN (Jeśli cena miałaby być jedyną przeszkodą w udziale w warsztatach, prosimy o kontakt)

    STRONA WYDARZENIA na której znajdziesz więcej informacji

    W sprawach merytorycznych:
    beata@20minut.org

    W sprawach logistycznych:
    kontakt@instytutprzywodztwa.org.pl

    Zapraszamy na warsztaty wszystkich pragnących świata, w którym:

    • silniejszy wspiera słabszego,
    • drugiego człowieka wysłuchuje się, nie osądza;
    • z osobą o odmiennym poglądzie dyskutuje się z szacunkiem, nie obraża,
    • o trudnościach rozmawia się, zamiast zamiatać je pod dywan.

    Dzięki warsztatom zdobędziesz narzędzia, które pomogą Ci w budowaniu systemów (rodziny, organizacji, zespołu, społeczeństwa) opierających się na dialogu i uwzględnieniu wartości każdego człowieka.

     

    Będziemy zastawiać się między innymi nad tym:

    • Jak wnosić pokój, szacunek, dialog w nasze rodziny, miejsca pracy, stosunki międzynarodowe?
    • Jak budować współpracę z osobą, która jest „inna” – pod względem poglądów politycznych, rasy, wyznania, płci, zwyczajów, statusu?
    • Jak czynić świat bardziej sprawiedliwym i dążyć do tego celu pokojowymi drogami?
    • Jak zmieniać systemy oparte na karze w systemy oparte na naprawianiu (w rodzinie, organizacji, wspólnocie, państwie)?
    • Jak tworzyć systemy, które będą wspierały ludzi w słuchaniu i dialogu?

     

    Aby skutecznie budować świat przyjazny dla nas wszystkich uwzględnimy trzy poziomy:

    • wewnętrzny – skąd mogę czerpać siłę i mądrość?
    • interpersonalny – jak współżyć z innymi ludźmi tak, aby mogło pojawić się między nami zaufanie i partnerstwo?
    • systemowy – jak nasze indywidualne działania wpływają na sposób, w jaki funkcjonują społeczności? Jak możemy budować współpracę pomiędzy grupami?

    Efektem warsztatów będzie:

    • na poziomie wewnętrznym – większa jasność, co ma dla mnie znaczenie, jaki jest mój cel, moja misja, w jaki sposób mogę działać i wybierać w zgodzie ze sobą, nie zaś z tym, czego oczekują ode mnie inni, wiedza, jak osiągnąć wewnętrzny pokój;
    • na poziomie interpersonalnym – więcej zaufania, radości, głębi w relacjach, które są dla mnie ważne (w rodzinie, relacjach partnerskich, zawodowych) co sprawia, że mogę być naprawdę widziany/a;
    • na poziomie systemowym – większa jasność dotycząca tego, jak mogę wprowadzać zmianę w świecie i jak przekształcać zachowania, które niosą ze sobą cierpienie w takie, gdzie jest więcej równości i współpracy.

    Warunkiem wstępnym do budowania świata opartego na dialogu jest umiejętność słuchania. Jak mówi Kathleen Macferran:

    Słuchanie jest pierwszym krokiem do dialogu, a dialog jest pierwszym krokiem do zmiany. Kiedy słuchamy – kochamy. Słuchanie odbudowuje relacje. Przynosi przebaczenie. Zmienia świat. Umożliwia wprowadzanie wielkich przemian dzięki mocy płynącej z miłości, nie z siły.

    Na warsztaty zapraszamy między innymi:

    • liderów grup, zespołów i wspólnot;
    • osoby działające w trzecim sektorze, aktywistów społecznych;
    • osoby związane z edukacją;
    • osoby związane z wymiarem sprawiedliwości;
    • osoby zaangażowane w politykę;
    • wszystkich tych, którzy pragną odpowiedzieć na jakieś zjawisko społeczne, w którym brakuje dialogu, szacunku, pokoju;
    • wszystkich tych, którzy pragną wprowadzać zmiany w najbardziej podstawowy system, jakim jest rodzina.

    Warsztaty będą interaktywne i praktyczne. Uczestnicy, opierając się na własnych doświadczeniach, wyzwaniach i nadziejach, będą pracować nad tymi obszarami swojego życia, które chcą przemieniać i nad tymi projektami, które chcą wprowadzać.

  • WEKENDOWE WPROWADZENIE DO NVC

    Termin: 8-9 października 2016
    Miejsce: Warszawa Falenica
    Info: annamills@akademianvcpl
    Prowadzenie: Anna Mills

WPROWADZENIE DO POROZUMIENIA BEZ PRZEMOCY W BIZNESIE

 data: 11 stycznia 2016 g.10-17

OPIS SZKOLENIA

Szkolenie koncentruje się na praktycznych aspektach języka używanego w naszych codziennych rozmowach.
– Omówimy i przećwiczymy, jak określone sposoby komunikowania zaostrzają konflikt, a jak inne mogą go łagodzić.
– Nauczymy się, jak prawdziwie wyrażać siebie, aby zwiększyć prawdopodobieństwo, że druga osoba zechce nas wysłuchać.
– Przećwiczymy również, jak przygotować się do trudnej rozmowy i jak ją przeprowadzić.
Szkolenie jest oparte na metodologii Porozumienia bez Przemocy opracowanej przez Marshalla Rosenberga.

 

ZARYS PRZEBIEGU SZKOLENIA

Jest to jednodniowe szkolenie wprowadzające z możliwością późniejszej kontynuacji. Będziemy pracować w półtoragodzinnych sesjach, z których każda składa się z demonstracji, ćwiczenia i omówienia. Na początku skoncentrujemy się na efektywnych sposobach wyrażania siebie. Dalej przejdziemy do zagadnienia, jak słuchać innych oraz będziemy rozwijać umiejętności słuchania. Następnie nauczymy się, jak przygotować się do trudnej rozmowy i jak ją poprowadzić. Każdy uczestnik będzie miał możliwość pracy na własnych przykładach. Przy czym będzie mógł skorzystać ze wsparcia prowadzących.

 

CELE SZKOLENIA

  • Zwiększyć umiejętność efektywnego wyrażania siebie w rozmowach
  • Nauczyć się słuchać, co stoi za trudnymi komunikatami innych osób
  • Zwiększyć efektywność naszej codziennej komunikacji

 

KORZYŚCI Z UCZESTNICZENIA W SZKOLENIU

Jako efekt tego szkolenia możesz:

  • doświadczyć większej łatwości i skuteczności w swojej codziennej komunikacji zarówno w pracy, jak i życiu osobistym;
  • zacząć postrzegać konflikt jako okazję do budowania lepszej relacji, a nie jako coś negatywnego, czego warto jedynie unikać;
  • zyskać większą jasność, jak możesz skuteczniej wyrażać siebie i to, co chcesz przekazać;
  • rozumieć, co inni rzeczywiście mówią, kiedy używają wartościujące sądy (oceny), kiedy krytykują lub kiedy obarczają za coś winą.

miejsce: Warszawa -dokładny adres podamy wkrótce

cena 940 zł

formularz zapisów

 

 

W Akademii NVC stawiamy na profesjonalizm, wiedzę i praktyczne jej ujęcie. Dlatego do współpracy w zakresie szkoleń zapraszamy specjalistów-praktyków.

Szkolenia otwarte

Systematycznie organizujemy szkolenia dla grup otwartych. W ten sposób chcemy docierać do wszelkich grup zawodowych i szerzyć metodę NVC na różnych polach. Zapraszamy na:

  • wprowadzenie do NVC – kilkugodzinne warsztaty, w których uczestnicy poznają fundamenty NVC;
  • warsztaty 3-godzinne – spotkania tematyczne np.: “Dogadać się z dzieckiem”, “Empatyczny lider”, “Złość i poczucie winy”;
  • warsztaty 2-dniowe z noclegiem – szkolenia, podczas których pracujemy nad wybranymi zagadnieniami NVC.

Szkolenia przygotowywane na zlecenie

Oferujemy najwyższej jakości szkolenia dostosowane indywidualnie do potrzeb każdego klienta. Jednocześnie przekazujemy sprawdzone narzędzia i wiedzę z zakresu komunikacji, budowania zespołu czy radzenia sobie z emocjami.
Do tej pory współpracowaliśmy z firmami działającymi w branżach bankowości, motoryzacji, telekomunikacji czy przemysłu.  Przeprowadziliśmy szkolenia również dla nauczycieli, studenckich kół naukowych oraz przedszkoli.