Coaching & Mediacje

Coaching

CZYM JEST COACHING?

Coaching to wsparcie klinta w dotarciu do celu, który chce zrealizować.

Składa się z cyklu rozmów pomiędzy coachem i klientem. Metody i techniki coachingowe, na które decyduje się klient, powodują, że realizuje cel szybciej, efektywniej i inaczej. To szansa spojrzenia na daną kwestię z nowych perspektyw i wykorzystania w pełni własnych możliwości, które dopiero w takim procesie mogą się ujawnić.

Warto wykorzystać coaching, gdy chcesz coś zmienić, rozwiązać, rozwinąć lub osiągnąć w danym obszarze życia i potrzebujesz wsparcia w odnalezieniu pomysłów, sposobów lub rozwiązań, podjęcia decyzji, motywacji do działania, konsekwencji czy wytrwałości. Proces coachingowy może rozpocząć się też w sytuacji, gdy coś Ci już bardzo w życiu przeszkadza, a jeszcze nie masz pomysłu, co z tym dalej zrobić.

Zaletą jest tu intensywna praca jeden na jeden, która jest w pełni dostosowana do Twoich potrzeb i oczekiwań. Warto również sięgnąć po coaching, gdy wolisz pracować nad wyzwaniami indywidualnie, a nie razem z grupą.

NA CZYM POLEGA COACHING OPARTY NA NVC?

Specyfika polega na możliwości wykorzystania elementów NVC w pracy z klientem (o ile klient tego potrzebuje i chce).
Jeśli klient się na to decyduje, może w naturalny sposób testować i włączać metodę we własne życie. W wyniku takiego coachingu nie tylko realizuje postawiony sobie cel, lecz także w łatwy sposób przyswaja skuteczne narzędzie wspomagające różne elementy komunikacji.

Proces coachingowy obejmuje od 6 do 8 jednogodzinnych spotkań.

 

Mediacje

CZYM SĄ MEDIACJE?

Mediacje to kierowanie rozmową między ludźmi w taki sposób, żeby ułatwić im wzajemne zrozumienie i dojście do porozumienia.

Po mediacje warto sięgnąć:
- gdy potrzebujesz wsparcia w konflikcie z drugą osobą,

W rozmowie mediacyjnej skupiamy się na nazwaniu emocji i potrzebach obu stron konfliktu. Wzajemne usłyszenie potrzeb stojących za zachowaniami w konflikcie prowadzi do lepszego zrozumienia obu stron.
Mediacje mogą być też doświadczeniem rozwojowym, podobnie jak szkolenie czy coaching. Specyfika mediacji polega na tym, że sytuacja jest przeważnie pilna i dotyczy konkretnej, trudnej sytuacji. Daje jednak unikalną szansę rozwoju własnych umiejętności komunikowania się i rozwiązywania konfliktów. Uczymy się przez doświadczenie, w działaniu.

DLA KOGO?

Powadzimy mediacje indywidualne oraz grupowe. Odbywać się mogą zarówno między dwoma osobami z rodziny, jak i zespołami w środowisku zawodowym.

Proces mediacji zwykle obejmuje od 2 do 6 spotkań po 2h. Przed rozpoczęciem mediacji zapraszamy na indywidualne konsultacje.